Tüm dünya ülkelerinde diyet listelerinde yer alan Chia set Tohumu zayıflamaya yardımcı mucizevi besinler arasında yerini almış durumda. Aztekler’in uzun yaşamlarının ve hızlı koşmalarının sırrı da olan bu mucize tohum lif kaynağı olarak da adlandırılır. Ülkemizde de adını sıkça duymaya başladığımız bu tohum sayesinde hızlı kilo verebilirken günlük kalori miktarını da oldukça azaltmaktadır.

Salvia Hispanica olarak da bilinen ve ana vatanı Meksika ve Guatemala olan bu bitkinin minik renkli tohumları bulunur. Bu tohumları yüzyıllar önce Aztek ve Mayalar’ın keşfettiği bilinir. Uzun süre tok tutmasıyla ve güç vermesiyle bilinen bu eşsiz tohumlar, zengin içeriği sayesinde günlük vitamin, kalsiyum ve demir ihtiyacınızı da karşılamış olursunuz.

Chia Set Nedir?

İçerisinde %20 Protein, %25 lif ve % 25 OMEGA 3 bulunduran bu mucizevi tohum sayesinde günlük temponuza ara vermeden hızlıca kilo verebilirsiniz. The New York Times gazetesinde yer alan ve oldukça dikkat çeken bu ürün sayesinde Hollywood ünlülerin neredeyse tamamı kulislerinde bu ürünü kullanmaktadır.

Yüksek oranda kalsiyum içerir ve bazı sebzelerde bulunan demir vitaminini yoğun derecede bulundurur. Antioksidan kaynağı olarak da bilinen yaban mersininden dahi daha fazla antioksidan içerir. Bu sayede enerji seviyeniz hep zirvede olur. Chia tohumlarının zayıflamaya olan katkısı bilimsel deneylerle kanıtlanmıştır.

Düzenli kullanımda günlük protein ihtiyacınızı karşılamış olmakla birlikte kas gelişiminize de destek vermiş olursunuz. Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi sayesinde hastalıklara karşı direnç kazanırsınız. Sindirim sistemi dostu olan bu eşsiz tohum sayesinde bağırsaklardaki iyi bakteri sayısını arttırarak temizlenmesini sağlar ve kabızlık önleyici etkisi bulunur. İdrar ve ter yoluyla vücudunuzdaki toksinlerden arındırır. Şeker hastalarına dahi şeker seviyesinin dengelenmesi için önerilen bu tohum eklem ve kas ağrılarını hafifletmeye de yardımcı olur.


Chia Set Kullanımı

Chia set içerisinden; Chia Shake (chia tohumu tozu), Chia Tea (Chia çayı) ve Chia Seed (Chia Tohumu) çıkmaktadır.

  • Chia Shake (Chia Tohumu Tozu): Günde 250 gr kadar süte veya yoğurda 1 yemek kaşığı karıştırılarak tüketilir.
  • Chia Tea (Chia Çayı): Günde 2 kez 1 fincan sıcak sıcak suya 1 süzen poşet atarak tüketilir.
  • Chia Seeds (Chia Tohumu): Günde 250 gr kadar süte veya yoğurda 1 yemek kaşığı karıştırılarak tüketilir.

Chia Set İçeriği Nedir?

Chia Seti içeriğinde saf halde tohum içermektedir. Toz haline getirilmiş Shake, süzen poşet ve saf halde tohum set içeriğinden çıkmaktadır. 1 kutu Chia Seti 10 günlük kullanım içindir. Shake içeriğinde Chia tohumu tozu ve bitkisel karışımlar bulundurur. Çay içeriğinde Chia tohumu, Biberiye, Funda Yaprağı, Kiraz Sapı, Hibisküs Bitkisi, Akdiken Bitkisi, Rezene, Sinameki ve tarçın bulundurur. Seed içeriğinde ise saf halde tohum (Salvia Hispanica) bulunmaktadır.


Slimcaps Türkiye

Teslimat Şartları Sık Sorulan Sorular Gizlilik Ve Güvenlik